На згадку про принца Філіпа, герцога Единбурзького

Текст і фото: Валерій Романенко, провідний науковий співробітник ДМА

Принц Філіп, герцог Единбурзький, з великою повагою ставився до українських авіаторів. В 90-х роках наші ВПС запрошували практично на кожне велике авіашоу, що проходило під патронатом його Королівської Високості. І кожний раз він особисто відвідував українську експозицію. Так, на одному з найбільших і найпрестижніших авіашоу у світі, RIAT-98 в Фейрфорді у 1998 році, Принц Філіп майже годину провів з екіпажем бомбардувальника Ту-22М3 185-го гвардійського важкого бомбардувального авіаполку ВПС України з Полтави. Посидів у кріслі командира, з цікавістю вислухав розповідь командира екіпажу підполковника Миколи Меншикова про можливості літака, поспілкувався з очільником делегації, тодішнім начальником штабу ВПС генерал-лейтенантом  Віктором Ляшенком, пілотами й техніками. Льотчики згадували, що питання принца Філіпа були досить фаховими, і бесіда була цікавою для обох сторін. 

Зараз цей Ту-22М3 можна побачити в Державному музеї авіації імені О.К. Антонова в Києві.

На фото: Принц Філіп, герцог Единбурзький спускається з трапу після ознайомлення з кабіною командира корабля Ту-22М3 у супроводі посла України у Великій Британії професора Володимира Василенка та штурмана корабля підполковника Анатолія Нікіфорова.

Фото на згадку: Його Королівської Високість Принц Філіп, герцог Единбурзький з членами екіпажу бомбардувальника Ту-22М3 та офіційними особами (зліва-направо): підполковники Анатолій Нікіфоров і Олександр Захаров, посол України в Великій Британії професор Володимир Василенко, начальник штабу ВПС України генерал-лейтенант  Віктор Ляшенко, Головний маршал авіації сер Річард Джонс, командир екіпажу підполковник Микола Меншиков.

Льотний і наземний екіпажі Ту-22М3 на авіашоу  RIAT-98 в Фейрфорді. 

Бомбардувальник Ту-22М3 185-го гвардійського ВБАП ВПС України одразу після приземлення в Фейрфорді.