День бортпровідника в Україні

Щорічно 12 липня, своє професійне свято відзначають бортпровідники цивільної авіації. 

Професії бортпровідників вже майже 90 років. Вважається, що професія бортпровідника виникла в Німеччині в 1928 році, коли на борт літака стали брати спеціальну людину, в чиї обов'язки входило забезпечення сервісу під час польоту - стюарда. 

До того часу цим займався другий пілот літака, що було ризиковано з точки зору безпеки польоту. Спочатку функції бортпровідників виконували чоловіки - частіше за все ними були колишні офіціанти дорогих ресторанів. Однак уже в 1930 році в Сполучених Штатах виникла ідея залучити до роботи привабливих дівчат - це повинно було стати додатковою рекламою пасажирських авіаперевезень. 

Існував і ще один аргумент на користь представниць прекрасної статі: вони менше важили, що мало велике значення для літаків того часу.

Першою стюардесою в історії авіації називають Еллен Черч з штату Айова. У свій перший політ в цій якості вона вирушила 15 травня 1930 року, літак слідував рейсом Сан-Франциско - Шайєнн. Еллен закінчила курси медсестер, крім того, в приватному порядку брала уроки керування літаком - це послужило вирішальним аргументом на її користь: дівчина сама запропонувала свої послуги авіакомпанії. Більш того, саме міс Черч було доручено набрати першу групу для підготовки майбутніх стюардес.