Готується до відкриття нова ексклюзивна експозиція!

Державний музей авіації ім. О.К. Антонова планує відкриття нової постійної експозиції в літаку Іл-62, присвяченої історії створення «чорних скринь» та магнітофонів для космічних польотів.

Багатство колекції вражає з першого погляду. Серед експонатів можна побачити зразок першого радянського магнітофона для космічних польотів «Звезда», який записав епохальну фразу Ю. Гагаріна «Поехали!». Магнітофони цієї моделі використовували під час усіх космічних польотів від Білки та Стрілки до Олексія Леонова. Ще один унікальний експонат — магнітофон «Звезда-64» для штучних супутників Землі, представлений у двох модифікаціях та доповнений пультом для налаштування.

Місячний магнітофон «Малыш», який використовувався у всіх «Союзах», та його вдосконалена версія «Пигмей», створена спеціально для експериментального польоту «Союз-Аполлон», — також серед унікальних експонатів майбутньої експозиції.

Історія становлення та розвитку бортових магнітофонів прослідковується в колекції радянського періоду: магнітофон МС-61 (перша «чорна скриня» для літака), призначений для запису мови з приймача, бортовий пристрій збору звукової інформації «МАРС-БМ», бортовий мовний реєстратор «Опал-Б», «чорні скрині» МСРП-12–96, «Квадрат-Б» (для літаків Ан-124 «Руслан» та Ан-225 «Мрія»). Бортовий магнітофон «Арфа» для літака Ту-144 експонується у двох варіантах: наземному та бортовому.

А ще відвідувачі побачать чотири зразки іноземних «чорних скринь»: два французьких, американський та «родзинку» — «чорну скриню» зі збитого в 1960 році над територією СРСР американського літака-розвідника U-2, пілотованого Френсісом Гері Пауерсом.

Більша частина цієї унікальної та однієї з найбагатших на пострадянському просторі колекцій була передана музею заступником Голови Правління АТ «НДІ ЕМП» з питань захисту інформації Олександром Петровичем Провозіним.

Про дату відкриття виставки повідомимо додатково