У Державному музеї авіації стартує Old Car Land

Сотні ексклюзивних і раритетних машин різних років випуску з’їдуться на найбільший технічний фестиваль України Old Car Land. Він відбудеться 9-12 травня у Державному музеї авіації імені О.К. Антонова по столичній вул. Медова, 1.

Це ювілейний захід. Його вдесяте організовує клуб технічної класики OldCarServiсe і «проект Кофейбус». На фестивалі будуть представлені всі види транспорту — від велосипедів до літаків. Також — важка військова, будівельна й залізнична техніка. Експонати звезуть із всієї України та інших держав.

Найстарішим автомобілям-учасникам — понад 100 років. Багато із них збережені в єдиному екземплярі й мають незвичайну історію — належали відомим і впливовим людям, працювали у спецструктурах чи оснащені екслюзивним устаткуванням.

У честь ювілею фестивалю на території проведення Old Car Land представлять експозицію із 9 машин, які отримали Гран-прі у попередні роки. Серед них — перша масова модель у світі Ford T 1909 року, Buick Town Car 1924 року випуску, ЗіС-110 1946 року, Mercedes-Benz 190 SL 1958 року та інші. Оскільки цьогоріч ювілярами є відомі автомобільні бренди, на фестивалі діятимуть вражаючі експозиції, присвячені 120-річчю Opel, 100-річчю Bentley та 100-річчю Citroen. Серед представлених моделей цих виробників можна буде побачити найбільш знакові й ті, які дали технологічний поштовх для галузі автовиробництва вцілому.

Вперше на Old Car Land організують креативну локацію “Вулиця Ніцци” із експозицією іноземних автобусів. Із пасажирської техніки будуть моделі різних брендів — Saviem, MAN, Ikarus, Mercedes-Benz, Bluebird. Приїде й вітчизняна техніка — найстаріші та найновіші ЛАЗи, старовинний ЗиС, масовий ПАЗ.

У найбільшому вертольоті у світі Мі-26 відбудеться масштабна експозиція велосипедів. На прикладі представлених моделей можна буде побачити, як за останні 100 років змінилася рама, вага та механізми велосипедів. Крім цього, презентують рідкісну педальну техніку 20-30-х років.

Починаючи із першого дня фестивалю, 9 травня, діятиме виставка військової техніки часів Другої світової війни. Буде представлений легендарний радянський танк Т-34, вантажівка ЗиС-5, ГАЗ АА, ГАЗ 67 Б, американські Dodge 3/4, Studebaker, Willys MВ, німецькі моделі Opel Blitz, BMW R12 тощо.

Традиційно на фестивалі покажуть чимало моделей 60-х-80-х років виробництва, які раніше не були на подібних заходах. Це Opel, Alfa Romeo, Ford та інші. Крім цього, привезуть автомобілі, які неможливо зустріти на вулицях — Oldsmobile, Buick. Chevrolet, Cadillac, Maserati, Rolls-Royce, Mercedes-Benz, представницькі ЗіЛ і ГАЗ тощо.

Цього разу організатори заходу дають можливість кожному стати власником ретроавтомобіля – на території Old Car Land з’явиться особлива локація – “АвтоМотоПродаж”. Там продаватимуть старовинну техніку — від раритетних мотоциклів до рідкісних моделей автомобілів.

У рамках фестивалю відбудеться ралі на старовинних автомобілях і пройде конкурс елеганції — коли власники машин будуть одягнені у вбрання епохи випуску авто.

Традиційно На Old Car Land відбуватимуться шоу дрифту на автівках, працюватимуть ресторанні зони, розважальні дитячі сектори. Діятиме цілий зал ігрових автоматів 1980-х років. Кожні кілька годин серед дітей проходитимуть змагання на педальних машинах. Переможці отримають призи.

ФЕСТИВАЛЬ ПРАЦЮВАТИМЕ ЩОДНЯ З 09.00 — 20:00. ВАРТІСТЬ КВИТКА – 150 грн. Для дітей віком до 12 років і учасників бойових дій вхід безкоштовний.