5 причин відвідати Державний музей авіації

Президентський літак, унікальні ракетоносці, одна з найповніших колекцій літальної техніки в Україні – у Державному музеї авіації імені О.К. Антонова на відвідувачів чекають понад 90 експонатів. 

Причин відвідати музей багато, ми наведемо 5 головних:

1. Такої зими немає ніде

Не відвідати музей взимку просто злочинно ;). Лише на Медовій, 1 можна відчути дивовижне поєднання із природи у вигляді нетронутого снігового покриву й могутності людської інженерії, втіленої у літаках. 

Є можливість неспішно прогулятися під крилами виставленої техніки.. Крім того, в Державному музеї авіації імені О.К. Антонова є чимало ракурсів для видовищної зйомки.

2. Діє унікальна виставка авіадвигунів 

В окремому виставковому павільйоні музею можна побачити більше двох десятків поршневих і реактивних двигунів, допоміжних силових установок літаків і вертольотів. Серед найцікавіших експонатів - репліки першого авіаційного мотора братів Райт і оригінального ротативного двигуна Le Rhone-9С виробництва 1913 року. Відвідати таку колекцію можна всього за 10 грн.

3. Можна побувати всередині літаків

Кожен відвідувач музею може побувати всередині деяких літаків. Серед них президентський борт Ту-134, Ту-154, вертольоти Мі-26 і Мі-8. Можна прогулятися не лише по салону, а також зайти у кабіну пілота і навіть посидіти за штурвалом! Особливо ця можливість сподобається дітям, які зможуть відчути себе справжніми пілотами.

У Державному музей авіації імені Олега Антонова часто проводять екскурсії для школярів і різноманітні тематичні фестивалі та дитячі квести. Кожен може відсвяткувати пам’ятну подію у бенкетному залі на борту ІЛ-86 на 60 дорослих або 80 дітей.

4. Є ароматна кава 

Прогулюючись поміж літаками взимку ніхто не замерзне – на території музею можна погрітися ароматною кавою та запашним чаєм. До речі, каву справедливо вважають однією із найсмачніших у районі. Можливо, вона така, бо готують її у колишньому приміщенні диспетчерської, де спостерігали за польотами. Також тут охочі і можуть придбати різні сувеніри авіаційної тематики.

5. Можна побачити злети літаків.

По-справжньому перенестись в авіаційну казку допоможуть видовищні польоти літаків. Адже поруч з музеєм знаходиться аеропорт «Київ», і протягом дня відвідувачі можуть спостерігати, як на злітній смузі піднімаються в небо і сідають літаки.

Відвідати музей можна з вівторка по неділю о 10:00-18:00. Вхідний квиток коштує 50 грн, вхід для школярів – 20 грн, для студентів та пенсіонерів -25 грн.