75-річний Beech N16S в Музеї

16 липня, під час проведення етапу авіараллі пам'яті Ганса Гутмана, Державний музей авіації ім. О.К.Антонова відвідав, без перебільшення, один з найкрасивіших літаків в світі, сімдесятип'ятирічний Beech N16S Staggerwing, історія якого не залишить нікого байдужим.

Цей червоний біплан, верхнє крило якого характерно розміщено  ближче до хвоста літака, був побудований в кінці 1943 року на фабриці Beechcraft в Канзасі. 2 лютого 1944 року він вступив на службу в Військово-морські сили США, проте дуже скоро був переданий в Королівський флот Великобританії за програмою ленд-лізу.

Після закінчення Другої світової війни літак повернувся в США. З того часу він поміняв безліч господарів і пережив кілька реставрацій, останню з яких виконали в Новій Зеландії, на замовлення нинішнього господаря Вільяма Чарні.

Білл Чарні (Captain Biff Windsock) - американський пілот, який перетворив дитячу мрію в пристрасть всього свого життя!

У 1940-му році шестирічний Білл вперше побачив Staggerwing на авіашоу і з цього моменту закохався в небо і в цей літак.

На шляху до мети Вільям Чарні побував на службі в Національній гвардії США, де вивчився на пілота літака-розвідника Martin B-57 (Canberra). Наступним етапом стала професія пілота-винищувача на Republic F-84F Thunderstreak. Під час війни у ​​В'єтнамі Біллу довелось виконати 200 бойових вильотів пілотом North American F-100 Super Sabre.

Після закінчення війни він повернувся до цивільного життя в якості пілота пасажирських авіаліній.

У 1994 році, через п'ятдесят чотири роки після того, як Білл вперше побачив Beechcraft Staggerwing, він нарешті зміг купити N16S у власника з Арізони.

Як бачите, історія цього унікального літака триває й досі, так що побажаємо Біллу і його Staggerwing чистого неба!