Пояснення ДМА щодо інформації про виведення Музея з структури НАУ


Останнім часом у інформаційному просторі поширюється інформація начебто про виведення Державного музею авіації з структури Національного авіаційного університету


Останнім часом у інформаційному просторі поширюється інформація начебто про виведення Державного музею авіації з структури Національного авіаційного університету

Шановні друзі!


Останнім часом у інформаційному просторі поширюється інформація начебто про виведення Державного музею авіації з структури Національного авіаційного університету.


Телефонують ветерани-керівники, ветерани-співробітники університету, викладачі, студенти, «колеги-музейники», просто відвідувачі ...

І це радує. Дуже радує, що байдужих немає!


Щоб припинити паніку, лайку, навішування ярликів і взаємні звинувачення типу «хто винен?» і «все продали!» відчуваємо необхідність викласти факти та свою позицію по документу, який вже кілька днів розбурхує авіаційну громадськість, якої не байдужа доля Державного музею авіації Національного авіаційного університету.


А мова йде про Рішенні Київради від 10 лютого 2017 року № 945/1949 «Про надання Згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності за теріторіальної громади міста Києва цілісніх майновий комплексів закладів культури», згідно з яким Державний музей авіації НАУ підлягає передачі в комунальну власність. (1)

Трохи історії.

Музей створювався на підставі рішення уряду України від 2001 року на базі навчального аеродрому університету і його навчальні літаки в кількості 13 зразків стали основою його майбутньої натурної експозиції. На відкритті Музею в 2003 році в експозиції вже було 33 зразка, а до 2017 року їх стало 120, включаючи літаки, вертольоти, авіаозброєння та авіадвигуни. Тільки літаків перевезли з усієї України 72 при найактивнішій участі університету. Музей став відомим не тільки в Україні, а й за її межами, став гордістю і брендом НАУ!


Відомі події кінця 2013 - 2014 року призвели до того, що акцент Уряду при прийнятті Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» був зроблений на децентралізацію і фінансування Музею було переведено з державного на місцевий міський бюджет Києва. Більше того, Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України відносно реформи міжбюджетних стосунків» Кабміну було наказано забезпечити передачу з держвласності в комунальну відповідних організацій, включаючи структурні підрозділи.

На запит Департаменту культури КМДА (2) про надання інформації про Музей для його передачі була підготовлена відповідь (3), звернення (4) і чотири листи: у МОН, Мінфін, Бюджетний комітет і комітет з освіти і науки Верховної Ради України (5) з проханням і обгрунтуванням відновлення фінансування Музею з держбюджету.

Відповіді МОН (6) і Мінфіну (7), до речі суперечливі, додаються.


Наші звернення мали результат - у змінах до Бюджетного кодексу (Закон України від 02.03.2015 № 212-VIII) Кабміну Укрїни було наказано «Забезпечити за рахунок державного бюджету діяльність Державного музею авіації»(8), але цього НЕ СТАЛОСЯ: в 2016 нас фінансувало місто, в 2017 - так само.


Звертаємо вашу увагу на те, що в період з лютого 2015 по березень 2017 року листи від університету з майже однаковим текстом з проханням і обгрунтуванням відновлення фінансування Музею з держбюджету направлялися до профільних комітетів Верховної Ради України, МОН та Мінфін відправлялися кожні півроку! (9)

Відповідей не було ...


В даний час керівництвом університету відправлений запит до МОН - а чи була «згода» на передачу Музею в комунальну власність ?


Почекаємо. Тільки спокійно. Чи не навішуючи ярликів, без образ і небилиць.


І ще: Департамент культури КМДА стверджує, що в «комуналку» перейде те, що на балансі Музею..А на балансі Музею - комп'ютери, вентилятори, газонокосарки і два подарованих підприємством ”Мотор Січ” мінітрактори. Ні землі, ні будівель, ні приміщень Музей не має. Все, чим користується Музей, як структурний підрозділ НАУ, - на балансі юридичної особи.

Відповідно до чинного законодавства еспонати Музею (макети літаків, вертольоти, авіаозброєння і авіадвигунів) находяться на обліку у відділі фондів Музею, а не на бухгалтерському балансі і належать Державному музейному фонду України.


Наше глибоке переконання в тому, що здоровий глузд повинен перемогти!


Музей ПОВИНЕН ЗАЛИШИТИСЯ ПІДРОЗДІЛОМ УНІВЕРСИТЕТУ, в сфері управління Міністерства освіти і науки України!