Старовинні літаки британського клубу Air Squadron знову відвідають Київ

Тисячі любителів авіації з усієї України запам’ятали яскраве шоу старовинних літаків, що показав на землі й у повітрі британський клуб «Air Squadron» у липні 2013 року.

Тисячі любителів авіації з усієї України запам’ятали яскраве шоу старовинних літаків, що показав на землі й у повітрі британський клуб «Air Squadron» у липні 2013 року.

23 і 25 червня два літаки цього елітарного клубу знову можна буде побачити в Києві, в Державному музеї авіації. Перший повоєнний радянський навчально-тренувальний винищувач Як-11, створений 1949 року, під управлінням члена «Air Squadron» Ендрю Хольмана здійснить проміжну посадку в міжнародному аеропорту «Київ-Жуляни» (ім. І.I. Сікорського) і зарулить на територію Державний музею авіації для короткочасного огляду. Літак має оригінальну камуфляжну окраску, типову для радянських винищувачів Ла-5 часів Другої світової війни, і характерні для того часу написи на борту і «зірочки» повітряних перемог. На подібній машині воював кращий льотчик союзних армій тричі Герой Радянського Союзу українець Іван Микитович Кожедуб.

Пан Ендрю Хольман люб’язно погодився дати короткі інтерв’ю для українських ЗМІ.

Посадка Як-11 запланована 23 червня на 13-30. Після двогодинного перебування у музеї пан Ендрю Хольман вирушить до м. Чугуїв, на навчальний аеродром Харківського Університету Повітряних Сил імені І.М. Кожедуба, де має відбутися нагородження клубом «Air Squadron» кращого курсанта-пілота випуску 2016.

На зворотньому маршруті 25 червня прибуття літаків Як-11 і «Робін» DR-100 заплановане на 09:55, і відліт до Львова (і далі на авіа шоу в Кракові) о 12-30.

ЗАПРОШУЄМО ПРЕДСТАВНИКІВ ПРЕСИ, РАДІО ТА ТЕЛЕБАЧЕННЯ ДО ВИСВІТЛЕННЯ ЦІЄЇ ЦІКАВОЇ ПОДІЇ. 

Короткий брифінг за участю пілота Як-11 Ендрю Хольмана (Andrew Holman) відбудеться біля літака на території Державного музею авіації 25 червня об 11:00. Попередня акредитація непотрібна.

Адреса музею: м. Київ, вул. Медова, 1. 

Більш докладну інформацію можна отримати за телефонами (050) 411-14-93, (067) 390-57-57.