Візит делегації ДМА у Польщу 15-21 травня 2016

15-21 травня 2016 року делегація Державного музею авіації у складі директора професора Ю.К. Зіатдінова, заступника директора з наукової роботи В.І. Романенка та провідного наукового співробітника В.Д. Романенка відвідала Краківський музей польської авіації.

15-21 травня 2016 року делегація Державного музею авіації у складі директора професора Ю.К. Зіатдінова, заступника директора з наукової роботи В.І. Романенка та провідного наукового співробітника В.Д. Романенка відвідала Краківський музей польської авіації.

Метою відрядження було вивчення досвіду польського музею, якому вдалося отримати фінансування з ЕС для створення нової будівлі оригінальної архітектури, а також участь у міжнародній науковій конференції.

Делегація була дуже тепло прийнята керівництвом польського музею, який є офіційним партнером Музею ще з 2006 року, коли вперше в історії України було підписано договір про співпрацю музейних установ. У ході перемовин опрацьовано і підписано новий «Договір про співпрацю», що відкриває широкі можливості до взаємодії.            

Детально вивчено інфраструктуру краківського музею і експозицію, представлену у новому будинку, та оформлення нових колекцій «Перша світова війна» та «Холодна війна – Схід і Захід». 

Проведено також перемовини про співробітництво з Музеєм міського господарства Кракова, директор якого надав консультації та матеріали для вступу в Центральноєвропейську спілку технічних музеїв.

Делегація взяла участь у міжнародній науковій конференції «Авіація на Східному фронті 1914-1918», яку проводив 18-19 травня у м. Шимбарк Інститут історії Жешувського університету. В.Д. Романенко представив доповідь «Ескадра повітряних кораблів «Ілля Муромець» у 1914-16 роках» (на польській мові), та коротку 10-хвилинну презентацію Музею. Було встановлено контакти з рядом європейських музеїв, архівів та інститутів, що дозволить інтенсифікувати наукову роботу та збагатити експозицію новими документами. Учасники, провідні європейські фахівці з історії авіації, з вдячністю прийняли запрошення директора музею Ю.К. Зіатдінова взяти участь у міжнародній науковій конференції, яку що два роки проводить ДМА.

Додатково до програми візиту було проведено перемовини з керівництвом факультету інформаційних систем Краківської політехніки з метою встановлення двостороннього науково-технічного співробітництва з НАУ та обміну студентами.

Фото:

1. Краківський  музей  польської  аваіації.  Нова  будівля  (у  формі пропеллера) – у центрі, під номером 8. 

2. Директор  Краківського  музею  Кшиштоф Радван і директор ДМА Ю.К. Зіатдінов підписують новий договір про співпрацю.

3. У  залі  "Перша  світова  війна".  Найкращий британський винищувач Сопвіч "Кемел".

4. Единий у світі збережений  літак  українського  конструктора Дмитра Григоровича - літаючий човен М-15.

5. Радянський нічний бомбардувальник По-2.

6. Німецький винищувач Месершміт-109G-2.

7. Колекція "Холодна війна" - катапультні крісла та політичні плакати.

8. Единий  у  світі  "реактивний біплан" - сільскогосподарський літак М-15, що розроблявся ДКБ "Антонов" спільно з польськими колегами.

9. F-105D - основний винищувач-бомбардувальник  ВПС  США  часів в'єтнамської війни.

10. Піднятий з Балтійського  моря  торпедоносець  "Бостон", що поставлявся  до СРСР по ленд-лізу, навряд чи вдасться відновити через екстремальну корозію металу.

11. На конференції - доповідь В.Д. Романенка

12. З директором краківського Музею міського госполарства.

13. Перемовини у Краківській політехніці.