ДП «Антонов» модернізувало Ан-26 «Везунчик» та повернуло його до Повітряних Сил

ДП «АНТОНОВ» передало до Бориспільської бригади транспортної авіації ЗС України модернізований легкий військово-транспортний літак Ан-26 серійний №82-06, бортовий знак 05, що отримав народну назву «Везунчик». На борту він несе ім’я «Фенікс» - в пам’ять про волонтерський фонд, що зібрав гроші і ентузіастів для його відновлення і введення у бойовий склад у 2014 році. 

В урочистому мітингу з нагоди передачі літака взяли участь представники ДК «Укроборонпром», благодійного фонду «Крила Фенікса», бориспільської військової частини, фахівці ДП «АНТОНОВ», які виконали комплекс робіт з модернізації бортового радіоелектронного обладнання.

Модернізований літак зможе літати міжнародними авіаційними трасами, виконувати бойові та навчальні задачі з різноманітних аеродромів, використовуючи, в тому числі, аеродромне радіозв’язкове, навігаційне та посадкове обладнання цивільних аеропортів. 

ДП «АНТОНОВ» безкоштовно виконало розробку розрахунково-конструкторської документації, відновлення, модернізацію та встановлення обладнання на літак, а також проведення його випробувань на землі і в повітрі.

17 березня в 12-00 літак стартував з аеродрому ДП «АНТОНОВ» Святошино і здійснив переліт в авіабригаду. На борту перебували представники мас-медіа України, та провідний науковий співробітник Державного музею авіації В.Д. Романенко.