Регулярні авіаперевезення (105 років)

5 лютого виповнилося 105 років з початку регулярних пасажирських авіаперевезень у Європі.

В той день у 1919 році німецька авіакомпанія Deutsche Luft-Reederei GmbH (DLR) доправила одного пасажира та пошту із Берліна до Веймару. Загалом, спочатку на цій лінії головним чином доправляли пошту, тим не менш до 28 лютого вже перевезли 19 пасажирів. З 1 березня почали працювати ще дві авіалінії: Берлін-Гамбург та Берлін- Варнемюнде.

DLR заснували ще в грудні 1917 року для військових авіаперевезень. Після завершення Першої світової війни було вирішено залучити її демілітаризовані одномоторні літаки AEG J.II до роботи на авіалініях. Загалом у цивільному варіанті використовували близько трьох десятків цих машин. Пасажири мусили розміщуватися у відкритій кабіні, тому перед посадкою в літак одягали шоломи, окуляри, льотні комбінезони, а за холодної погоди – хутряний одяг.

Саме DLR ввела розміщення на літаку свого логотипу. Сьогодні започатковану нею традицію наслідують авіакомпанії всього світу.

До літа 1919-го DLR отримала ще 9 роззброєних важких бомбардувальників: 3 найбільших на той час у світі п’ятимоторних R.XIVa і 6 двомоторних G.III та G.VI. Після укладення відповідного договору з урядом Української Народної Республіки вони використовувалися для авіасполучення між Німеччиною та Україною. Головним чином рейси виконували із Берліна, Відня, Бреслау (нині Вроцлав, Польща) до Кам’янця-Подільського, у той час фактично тимчасової столиці УНР. Найважливішим стало доправлення надрукованих в Німеччині українських грошей. Перевозили також пошту, інші вантажі та пасажирів. (Докладніше можна дізнатися із статті на нашому сайті «Німецькі бомбардувальники на українській службі. 1919 рік»).