Музей НАУ
Музею Національного авіаційного університету є чим здивувати
Вже майже два роки наша країна переживає лихі часи широкомасштабної російської агресії. У цей важкий період чимало музеїв вимушені були закрити свої експозиції для відвідувачів. Належить до них і Державний музей авіації імені О.К. Антонова. Однак навіть у такий трагічний період не варто забувати про глибокі авіаційні традиції України. І всі, хто бажає доторкнутися до цієї частки вітчизняної історії, можуть відвідати нашу філію – Музей Національного авіаційного університету (НАУ).
Головну експозицію музею розміщено у затишній залі площею 350 кв. м. Тут можна побачити, якими були перші кроки авіації в Україні. Зокрема, дізнатися подробиці створення в 1909 році Київського товариства повітроплавання, у межах якого склалася креативна школа авіабудування. Сьогодні до її вихідців прийнято відносити чимало славетних імен, наприклад, всесвітньо відомих авіаконструкторів Ігоря Сікорського та Дмитра Григоровича. Належав до цього громадського товариства і один із засновників вищого пілотажу легендарний льотчик Петро Нестеров.
Дуже цікава частина експозиції присвячена розвитку авіації на українських теренах у 1920-1930-х роках. Тут і створення в Києві першого вітчизняного пасажирського літака К-1 конструкції Костянтина Калініна, і розробка в Харкові швидкісного ХАІ-1 – одного із перших у світі літаків із шасі, що прибиралося, і розгортання пасажирських перевезень першою в нашій країні авіакомпанією – товариством повітряних сполучень «Укрповітряшлях». Безумовно, належним чином висвітлена історія самого НАУ, який веде свій родовід від авіаційного факультету Київського машинобудівного інституту та від створеного в 1933 році Київського авіаційного інституту.
Також знайде своїх шанувальників розповідь про подальші сторінки авіаційної історії. Особливо вона має зацікавити майбутніх студентів НАУ та їхніх батьків. Адже сучасний авторитет вишу базується на наукових школах, що склалися в його стінах. Їхніми засновниками були видатні вчені, серед яких: математик Михайло Кравчук, генеральний конструктор ракетно-космічної техніки Віктор Челомей, гідродинамік Трифон Башта, механік та кібернетик Олександр Кухтенко.
Відвідувачі музею також мають змогу пройтися територією НАУ, де побачать встановлений на п’єдестал натурний макет літака-розвідника «Анасаль». Такі машини у 1917-1919 роках випускали в Одесі на заводі, який належав відомому підприємцю Артуру Анатрі. Загалом побудували понад 350 літаків цього типу. Зокрема, вони перебували на озброєнні Повітряних флотів Української Народної Республіки та Української Держави.
До програми музейної екскурсії входять відвідини учбового ангару НАУ, де можна побачити справжні зразки авіаційної техніки. Серед них є унікальні машини. Перш за все – єдиний збережений у світі літак П-6, демілітаризований варіант розвідника Р-6 (АНТ-7), створеного ще у 1930 році. Свого часу три таких машини зазнали аварій на Камчатці та в Сибіру, де у 1980-ті роки їхні залишки знайшла експедиція Євгена Конопльова. Після доправлення у Київ агрегатів цих літак фахівці заводу 410 ЦА дбайливо відродили з них один екземпляр П-6 до експозиційного стану.
Іншою окрасою цього зібрання є дослідний зразок регіонального лайнера Як-42. Його було оснащено першими вітчизняними турбовентиляторними двигунами Д-36, які створили на Запорізькому МКБ імені О.Г. Івченка.
В ангарі також можна зблизька ознайомитися з літаками Ан-2, Ан-24, Ту-154, L-410 та гелікоптерами Мі-2, Мі-4, Мі-8, Ка-26. Окремо представлені газотурбінні авіаційні двигуни Д-20П, НК-12МВ, НК-8-2у. Усі літальні апарати препаровані (мають вирізи), що надає можливість побачити особливості їхньої конструкції.
Щорічно музей та авіаційний ангар відвідують понад 10 тисяч осіб. До їхньої спільноти може долучитися будь хто з киян та гостей столиці.
Адреса НАУ: проспектЛюбомираГузара, 1, Київ, 03058
Графік
роботи:
Понеділок – п’ятниця з 09:00 до 16:00
Графік екскурсій:
Тривалість екскурсії 1 година 15 хв.
09:00-10:15
10:30-11:45
13:00-14:15
14:30-15:45
Замовити квитки на сайті: https://ticket.aviamuseum.com.ua
Контакти: 044 406 79 44; 093 770 98 96; 067-726-74-64