Колекцію ДМА доповнить винищувач МІГ-15

З нетерпінням чекаємо на перемогу, щоб відкрити двері для наших коханих відвідувачів. Продовжуємо працювати в умовах війни, готуємо нові екскурсії, сподіваємось на цікаві зустрічі та знаходимо нові експонати.

І ось чудова новина!

Колекцію Державного музею авіації імені О. К. Антонова тепер буде доповнювати винищувач МІГ-15, який нещодавно доставили до нас з міста Бровари. З 1973 року в парку Перемоги міста Бровари літак був розміщений у вигляді винищувача МІГ-15, що злітає. В рамках програми Міністерства культури та Українського інституту національної пам'яті щодо демонтажу пам'ятників, пов'язаних з історією та культурою СРСР, цей літак був перенесений на територію музею авіації та набув нового культурного історичного контексту як рідкісний експонат для збереження історії авіації.

Виказуємо подяку Броварська міська рада та особисто меру міста Ігорю Сапожко за уважне ставлення до збереження авіаційної історії, завдяки чому літак не був знищений, а перенесений на територію ДМА. Окрема подяка меру Броварів за допомогу в переміщенні літака, адже процес транспортування експонатів завжди клопіткий.

Наразі літак МІГ-15 зайняв своє тимчасове місце на реставраційному майданчику музею і чекає на відновлення. Після чого займе своє місце в нашій експозиції, де ви зможете його оглянути.
Хотіли б доповнити, що в колекції МіГів Державного музею авіації винищувача саме такої модифікації не було і для нас це подія!

Наразі у музеї представлено навчально-тренувальний варіант винищувача - УТІ МІГ-15, який відрізняється від нового експонату наявністю другого місця в кабіні, зменшеним запасом палива та спрощеним озброєнням.

Будемо ділитися з вами новинами про хід реставрації та дуже сподіваємось на зустріч з вами в найближчому майбутньому!