Авіаподорожі та діти - декілька порад

Перельоти з дітьми різного віку відрізняються від подорожей дорослих людей та вимагають додаткових зусиль та підготовки. Особливо це стосується дітей до 2 років.  Не дивно, що багато батьків відмовляються від пересування літаком у цей делікатний для життя дітей період, побоюючись, що салон авіалайнера виявиться не пристосованим для немовляти. Якщо ж дитина трохи старша, батьки переживають, чи не стане їй нудно, чи зможе вона спокійно провести у не дуже зручному кріслі кілька годин поспіль, чи не зголодніє.

Втім, дарма. Виконання кількох правил та розумне складання необхідних речей зроблять політ комфортним, безпечним та цікавим.

Підготовка до польоту 

Насправді, кількість подорожей з дітьми навіть зростає, бо сервіс для їх перебування на борту невпинно прогресує. Незважаючи на це, підготовку треба розпочати ще до виїзду в аеропорт. Спочатку, зібрати окрему дитячу аптечку, яка буде разом з дитиною в салоні. У пригоді стануть краплі для носу, ліки від розладів травлення, від закладених вух, вологі дезінфікуючі серветки або гель. Не зайвими будуть цукерки, які можна смоктати. Для немовлят також важливо взяти підгузки (один підгузок орієнтовно на одну годину у небі) і соску, яку треба давати на зльоті та посадці - так вуха не будуть закладені. 

Не зайвим буде приготувати дитячу їжу, навіть якщо авіакомпанія надає таку послугу, бо дитина може захотіти поїсти в аеропорту та і рейс можуть затримати. Щоб малюки були більш спокійними у стресовому оточенні літака, візьміть з собою кілька їх улюблених іграшок. Подивіться погоду у точках вильоту та прильоту - вона може кардинально відрізнятися, тому два комплекти одягу можуть бути необхідні. Перевірте, чи мають аеропорти вильоту та прильоту спеціальні кімнаті для дитячих розваг (а також для матері і дитини) і де вони розташовані. 

У салоні літака 

Не забудьте взяти автокрісло, якщо плануєте перевозити дитину на окремому пасажирському місці,бо авіакомпанії зазвичай його не надають. Автокрісло повинно бути обернутим проти руху і мати фіксатор для спеціального ременя безпеки (надається, наприклад, компанією Wizzair). Також під час подорожей з дітьми на літаках Wizzair, є наступні переваги: одна річ з собою у салон (40х30х20 см), пріоритетна посадка для двох дорослих, які супроводжують необмежену кількість дітей до 2 років, складний дитячий візок або маленьке ліжко безкоштовно, спеціальний WIZZ Boutique з іграшками та розмальовками. 

Якщо ви подорожуєте з МАУ, то малюки до 2 років можуть подорожувати у вас на колінах. Для дітей віком від 2 до 12 років, оплачується дитячий тариф, діти займають окреме пасажирське місце. Зверніть увагу, що перельоти для немовлят у перші 7 днів життя та для породіль у перші 7 днів після пологів заборонені. Щодо годування груддю, то чітких заборон щодо цього немає і ніхто не може вам цього заборонити. Але все ж для уникнення скандалів варто прикритися під час цієї процедури або скористатися пеленальним столиком у літаку. Великі лайнери зазвичай мають спеціальну кімнату матері та дитини. Інший варіант - дати дитині пляшечку зі зцідженим молоком. 

На далекомагістральних рейсах дитячі люльки надаються у всіх класах обслуговування. Винятком є Boeing-767 UR-GEA, де вони надаються лише у класах Економ Преміум та Бізнес. Зверніть увагу, що послуга має бути замовлена під час реєстрації на рейс. Власну люльку не можна використовувати безпосередньо на борту літака, але ви можете довезти дитину до трапу у колясці. Вона перевозиться безкоштовно за умови,що нею користується дитина до 2 років. У випадку більш старшої дитини, за коляску сплачується, як за додатковий багаж. Якщо коляска маленька та поміщається на багажній полиці, вона може там перевозитись замість ручної поклажі.