"Жінки в небі" - провели святкову відкриту зустріч у музеї авіації

Восьме березня, всупереч позиції, що культивується, зовсім не свято весни, жіночності і всього іншого. А, в першу чергу, символ рівноправності!

У 21-му столітті багатьом невідомо, що, трохи більше ста років тому, права жінок, навіть у прогресивних країнах, були максимально обмежені.

На щастя, зараз це вже далеко не так. Хоча стереотипи минулого переслідують нас і нині.

Державний музей авіації цими вихідними провів тематичну екскурсію "Роль жінки в авіації", спеціальним гостем на якій була Юлія Слободянюк. Другий пілот Боїнг-737 в свої 24 роки.

Шлях Юлії в авіацію розпочавсяв дев’ять років з кінострічки «У бій ідуть одні старі», що справив на дівчину неймовірне враження і закохав у небо. У ньому – дружня авіаційна сім’я, де всі – один за одного, де герої сміливо і відчайдушно захищають батьківщину. Після перегляду вона прийшла до батьків і заявила: «Буду пілотом!» Свого рішення з того часу так і не змінила і ніколи не сумнівалася у своєму виборі. 

Юлія хотіла стати саме воєнним пілотом. Але, під час вступу до Харківського університету повітряних сил, квот для навчання дівчат за спеціальністю «пілот» не виділялося. Тому вона закінчила Кременчуцький льотний коледж за спеціальністю «пілот вертольота», а потім отримала кваліфікацію пілота комерційних авіаліній в Кіровоградській льотній академії.

Диплом вузу не гарантує працевлаштування, тож Юлія активно шукала роботу: відправляла резюме в різні компанії і отримала запрошення з Республіки Конго. Там працювала півроку пілотом турбогвинтового Let L-410 "Turbolet", і це справді інший світ. Літали доводилося в такі куточки і племена, де літак сприймали як щось неймовірне.

Після отримання рейтингу типу Boeing-737 дівчина стала другим пілотом у SkyUp Airlines

Питання про упередженість по відношенню до жіночої статі в професії задають дуже часто. Але, фактично, Юлія ніколи не стикалася з таким ставленням. В авіацію приходять не просто так. В основному, всі представники небесних професій - це люди, які живуть небом і люблять свою роботу. Якщо вони бачать, що ти багато працюєш і щиро хочеш стати професіоналом, - допомагають і підказують, а не засуджують.

Бажаємо, щоб приклад Юлії став надав всім жінкам впевненості в своїх силах т став поштовхом для майбутніх звершень!