115 років з дня народження Олега Антонова!

7 лютого 1906 року народився легендарний авіаконструктор 20 століття Олег Костянтинович Антонов.

З 1952 року Олег Антонов жив і працював у Києві. За роки життя і праці в українській столиці авіаконструктор щиро полюбив Україну, цікавився її культурою. За спогадами співробітника КБ Анатолія Леоненка, для літака Ан-124 навіть розглядали назву «Тарас Бульба», щоб вшанувати українців, але все ж таки зупинилися на назві «Руслан».

В Києві сім’я Антонових проживала в двоповерховому будинку на Святошино. В домі часто бували гості. Як згадує льотчиця Марина Попович в домі часто бували гості, які збиралися біля каміну на першому поверсі. Олег Костянтинович часто пригощав гостей традиційною стравою грінками з часником. Алкоголю в домі майже не вживали. Антонов товаришував з Миколою Амосови, Діаною Петріненко.

Київ шанує пам’ять Олега Костянтиновича Антонова. Його ім’ям назване підприємство, яке він створив, з яким пов’язав своє життя.

На території підприємства встановлено пам’ятник Генеральному конструктору О.К. Антонову (скульптор А.С. Шаталов, архітектор А.А. Сніцеров).

Меморіальна дошки встановлено на будинку по вулиці Огарьова. У 2017 році на території Національного авіаційного університету в Києві було відкрито меморіальний кабінет Олега Костянтиновича Антонова. У Києві є вулиця та сквер імені авіаконструктора Антонова. Почесне ім’я великого авіаконструктора було присвоєне Державному музею авіації України.

Цей неймовірний, документальний знімок зробив фотограф та митець зараз вже світового рівня Ігор Гільбо в Києві в середині 70-х років. Олег Антонов позує магічному українському скульптору, автору портретів, пам’ятників, бюстів, меморіальних дощок Миколі Рапаю.

Історія фото полягає в тому, що Ігор досить часто заходив до майстерні скульптора. Будучи на той час досвідченим фотографом, знімав роботи митця. Але ж в майстерні часто бували і люди-легенди, і прості добрі люди, позували, спілкувалися. І кожна така зустріч дарувала рідкісну радість — бачити і слухати, фотографувати дивовижних особистостей. В один з таких візитів відбулася зустріч з авіаконструктором Олегом Костянтиновичем, коли він позував для бюсту. Жива бесіда, весела атмосфера, що відчувається, роздивляючись фото.

Джерела: https://www.interesniy.kiev.ua/oleg-antonov-hotel-nazvat-tarasom-bu/

Бесіда співробітника музею з фотографом Ігорем Гільбом.

Логінова Ліза,

Державний музей авіації імені О. К. Антонова.