Перша пілотесса

Першою жінкою, що отримала посвідчення пілота, стала француженка Раймонда де Ларош

1903 року брати Райт вперше здійнялись у повітря,  а уже через 6 років вперше літаком керувала жінка.

Першою офіційною льотчицею стала француженка Еліза Дерош. Частіше вона використовувала сценічний псевдонім Раймонда де Ларош. 

Народилась майбутня пілотесса  в сім’ї слюсаря. В дитинстві дівчина любила спорт, пізніше почала цікавитися  мотоциклами  і автомобілями. Літаками жінка захопилась після виставки 1908 року Уілбура Райта  у Парижі. Тоді Раймонда здійснює декілька  польотів на повітряних кулях і знайомиться з  авіаторами.

Знайомство з Шарлем Вуазеном стає вирішальним для жінки. У жовтні 1909 року де Ларош звернулася до нього , щоб той навчив її  літати. 22 жовтня вона приїхала на базу братів Войзіна в Шалон, де вперше злетіла в повітря.  Літак міг розмістити лише одну людину, тому вона сама керувала ним. Авіатор давав вказівки з землі. Ходять чутки, що Вуазен не дозволив Раймонді злітати.  Спершу жінка їхала навколо аеродрому, а тоді  пролетіла 300 метрів.   Журнал Flight писав, що уже наступного дня вона пролетіла вдвічі більше і "виконувала обертання з неперевершеною легкістю. Під час цього польоту близько чотирьох миль дув сильний поривчастий вітер, але після перших двох  поворотів баронеса сказала, що вітер не турбував її, оскільки машина була повністю під її контролем".

8 березня 1910 року  де Ларош офіційно  стала першою льотчицею Франції, після того як Аероклуб Франції видав їй  посвідчення пілота № 36. Після цього Раймонда брала участь у авіаційних змаганнях  в Геліополісі в Єгипті, а також у Санкт-Петербурзі , Будапешті та Руані. Під час шоу в Санкт-Петербурзі її особисто привітав цар Микола II. Там її представили  як «баронесу» де Лароше. Після цього жінка частіше почала використовувати свій титул.

Уже  8 липня 1910 року льотчиця потрапила у першу аварію – в Реймсі літак зачепив дерево і впав. Де Ларош отримала струс мозку і зламану ключицю.  У суспільстві були сумніви щодо повного одужання жінки, проте вже через 2 роки вона знову злетіла в повітря. 26 вересня 1912 року Раймонда потрапила в автокатастрофу, в якій загинув Шарль Вуазен.

1913 року де Ларош виграла  кубок Французького Аероклубу за безперервний міжміський політ тривалістю понад 4 години. Під час Першої світової війни, коли жінкам заборонили літати, Раймонда служила водієм у французькій армії.

 У червні 1919 року де Ларош поставила два світові рекорди серед жінок. Вона піднялась на висоту 4800 м, а також подолала дистанцію у 323 км. 18 липня 1919 року де Ларош планувала складати іспит на доступ до професійних польотів, проте розбилась на літаку з іншим пілотом  на аеродромі Кротуа. Невідомо пілотувала вона, чи була пасажиркою.

Пам'ятник льотчиці встановили в аеропорту Ле Бурже.