Сокіл, що б'ється

45 років тому розпочалися льотні випробування наймасовішого винищувача 4-го покоління Дженерал Дайнемікс F-16 «Файтінг Фалкон»

Сокіл, що б'ється (а саме так перекладається назва цього літака) і на сьогоднішній день перебуває на озброєнні в 25 країнах по всьому світу. Що не дивно, адже універсальна, відносно недорога та чудова за своїми характеристиками машина просто не могла не стати "бестселлером".

Літак успішно використовувався та використовується в багатьох військових конфліктах за участю країн НАТО, Ізраїлю, Пакістану тощо.

У 2017 році було заплановано завершення виробництва останньої модифікації, але замовлення від Бахрейну та Словаччини продовжили "життя" легендарного літака.

Цікавим є той факт, що перший політ літака насправді був випадковим і відбувся 21 січня 1974 року майже за два тижні до початку тестових польотів. Під час випробувальної пробіжки, внаслідок збою в системі управління, літак раптом почав відриватися від полоси. І лише майстерність пілота Філа Острікера, що з неймовірними зусиллями підкорив неслухняну машину та виконав успішні зліт та посадку, дозволила запобігти нещасному випадку.