Перший політ Су-24, могутність та швидкість

17 січня 1970 року надзвуковий бомбардувальник Су-24 здійснив свій перший політ. Серійно виготовляли літак у 1971-1993 роках. За цей час їх побудували 1200 у різних модифікаціях.

Модель оснащена потужним двигуном АЛ-21Ф-3 і має крила змінної стрілоподібності  - від 16 до 69 градусів.  Су-24 може розвивати швидкість до 1700 км/год, вражати  цілі на відстані до 600 км, піднімати  у повітря бомби і боєприпаси загальною вагою до 8 тонн.  

Екіпаж літака складається із  пілота і штурмана-оператора, які сидять у кабіні поруч і разом керують літаком. Дальність польоту бомбардувальника  – 1250 км.

Розробку фронтового бомбардувальника у Радянському Союзі почали з 1961 року як модифікацію винищувача Су-7. Фюзеляж старого винищувача не вміщав  на борту всього обладнання, яке за вимогами часу потрібно було встановити. Тому з 1962 року почалося конструювання літака, що отримав назву Т-6. Через надмірну складність проекту та неготовність прицільно-навігаційної системи розробку зупинили. 

З 1964 року роботи над бомбардувальником продовжили. Головними умовами для нього  були короткий зліт, посадка та можливість тривалого надзвукового польоту. На Су-24 встановили першу у Військово-повітряних силах СРСР  систему аварійного покидання літака за допомогою катапультування. Також це був перший радянський літак з системою автоматичного маловисотного польоту з оминанням рельєфу місцевості. 

Пробний політ на Су-24 здійснив льотчик Володимир  Ільюшин 17 січня 1970 року. Серійний випуск Су-24 розпочався в грудні 1971 року після всіх державних випробувань. Уже 1975 року бомбардувальник прийняли на озброєння ВПС СРСР.

Перші публікації про Су-24 в зарубіжній пресі з'явилися в 1976 році, проте це були лише здогадки. Літаку присвоїли кодову назву  "Fencer", оскільки справжня назва відома не була.  Перші якісні фотографії машини в західній пресі з'явилися тільки в 1980-1981 роках.

Очевидною перевагою Су-24 є його озброєння. В його асортименті -  ракети для знищення радарів противника, підводних кораблів, бомби для мостів, бункерів і танкових колон.  Також Су-24 здатний мінувати місцевість з повітря, вести розвідку і аерофотозйомку. Для оборони від винищувачів бомбардувальник оснащений ракетами класу "повітря-повітря", які можуть атакувати перехоплювач з будь-якого ракурсу. Завдяки надзвуковій швидкості і можливості літати на низьких висотах літак може довго залишатися непомітним для ворога. 

Серед модифікацій літака – Су-24М із вдосконаленою прицільно-навігаційною системою, Су-24МК з новим електронним устаткуванням та системою дозаправки в повітрі, тактичний розвідник Су-24МР.

Зараз бомбардувальники Су-24М та розвідники Су-24МР перебувають на озброєнні України. Ці літаки брали участь у військових діях в зоні АТО.