Перший політ Дуглас A-20

Дуглас А-20 «Хевок» (англ. Douglas A-20 Havoc) — американський військовий літак часів Другої світової війни. Являв собою ціле сімейство літаків, що включало штурмовик, легкий бомбардувальник і нічний винищувач. Перебував на озброєнні ВПС США, Великої Британії, Радянського Союзу і інших країн. У ВПС країн Співдружності відомий під ім'ям «Бостон», версія нічного винищувача отримала назву «Хевок». У ВПС США прийнятий на озброєння під назвою А-20 «Хевок».

Всього по ленд-лізу в СРСР було поставлено 3066 шт. А-20 різних модифікацій. Вони широко застосовувалися в авіаполках ближніх бомбардувальників, в розвідувальних авіаполках і авіаескадрильях, про що свідчить кількість отриманих протягом війни по ленд-лізу літаків. Брали участь в повітряних боях на Кубані 1943 року. Також застосовувалися в авіаційних частинах Балтійського флоту (зокрема 51-й мінно-торпедний авіаполк був повністю оснащений такими літаками). На Тихоокеанському флоті вони теж були, перебували на озброєнні 49-го мінно-торпедного авіаполку ВПС ТОФ. Оснащені радіолокатором «Гнейс-2» літаки використовувалися в якості нічних винищувачів. Ними була озброєна 56-я авіаційна дивізія винищувачів дальньої дії. В авіації ВМФ літаки з РЛС використовувалися для пошуку надводних кораблів. 

У грудні 2016 року бомбардувальник Douglas A-20 Havoc / DB-7 Boston був виявлений на дні Чорного моря. За архівними документами вдалося встановити дату катастрофи - 15 листопада 1942 року - і його загиблий екіпаж.