Останній політ батька авіації (1896 рік)

Карл-Вільгельм Отто Лілієнталь — німецький інженер, один з піонерів авіації, відомий тим, що описав і пояснив ширяння птахів, що значно сприяло розвитку авіації.

У 1866 році він став практикантом на машинобудівному заводі Шварцкопфа і незабаром отримав запрошення поступити в невелике конструкторське бюро при ньому. Літом 1870 року Отто з відзнакою завершив навчання в Королівській ремісничій академії, був закликаний в армію під час недовгої Франко-пруської війни. Восени 1881 року задумав поправити фінансові справи надійнішим способом і відкрив в Берліні майстерню по виготовленню казанів. Нестачі в замовленнях не було, майстерня перетворилася на завод, а Отто прибудував до неї ділянку, призначену для роботи над літальними апаратами.

Розробив, побудував і випробував одинадцять планерів, на яких зробив понад 2 тис. польотів. На відміну від багатьох піонерів авіації не намагався відразу злетіти, а довго бігав по горбах намагаючись визначити центр підйомної сили, свій же перший «політ» зробив просто підібгавши коліна. Необхідною умовою польотів вважав «пташине чуття» (здатність передбачати пориви вітру), яке на його думку отримувалося з досвідом польотів. Вперше розробив біплан, коли вирішив збільшити площу крила без втрати міцності.

10 серпня 1896 року Отто Лілієнталь загинув в Берліні в результаті травм, отриманих під час польоту — його планер перевернуло раптовим поривом вітру і він зламав хребет. Перед смертю сказав своєму братові Густаву: «Жертв не уникнути»