З девізом: Жити! Творити! Перемагати!
З девізом: Жити! Творити! Перемагати!
25 серпня 1933 року Постановою Раднаркому СРСР № 1815 на базі авіаційного факультету Київського машинобудівного інституту був створений Київський авіаційний інститут, від якого починає свою власну історію сучасний Національний авіаційний університет. Отже, НАУ виповнилося 90!
Університет є національним і міжнародним центром підготовки спеціалістів для авіації та інших галузей, який справедливо вважають одним із найпотужніших технічних закладів вищої освіти. За роки існування він випустив понад 200 000 висококласних спеціалістів для 160 країн. Диплом НАУ був і залишається візитівкою професійної майстерності та визнається конкурентоспроможним майже в усьому світі.
Сьогодні до складу НАУ входять 11 інститутів, Льотна академія у Кропивницькому, 4 факультети, 7 коледжів, 3 ліцеї та гімназія. В університеті здобувають якісну освіту майбутні спеціалісти з обслуговування авіаційної техніки, бортового обладнання та авіоніки; пілоти цивільних повітряних суден; оператори безпілотних літальних апаратів; диспетчери та інженери управління повітряним рухом; дизайнери сучасних аеропортів та інших споруд; спеціалісти з кіберзахисту та діагностики систем; економісти, юристи та інші фахівці. Загалом, підготовка здійснюється за 50 напрямами в технічних, технологічних, гуманітарних, соціально-політичних, юридичних та інших галузях.
Гарантом високої якості навчального процесу та наукової роботи є професорсько-викладацький склад найвищого ґатунку. До нього входять 6 академіків і член-кореспондентів Національної академії наук України, 37 академіків галузевих академій наук, близько 300 докторів наук і професорів, понад 800 кандидатів наук і доцентів.
Для якісної підготовки авіаційних фахівців університет має чи не найбільший в Європі авіаційний навчальний ангар. Також в НАУ є власна навчальна авіаційно-технічна база, полігон авіаційної наземної техніки, тренажерні комплекси, навчально-науковий аеродинамічний комплекс на базі аеродинамічної труби ТАД-2, науково-технічна бібліотека з книжковим фондом у понад 2,6 млн примірників.
В університеті започатковані наукові школи в галузях управління, механіки, електроніки, електротехніки, матеріалознавства та інформатики. Їх фундаторами були академіки Олександр Кухтенко та Георгій Пухов, члени-кореспонденти Борис Малиновський, Олександр Пеньков, професори Тимофій Башта, Анатолій Грохольський, Людвіг Ільницький та інші. Багато років з університетом плідно співпрацював Генеральний авіаконструктор академік Олег Антонов.
Протягом всієї історії НАУ славився своїми випускниками. Наприклад, до них належать Генеральний конструктор ракетно-космічних систем академік Володимир Челомей та Президент Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) Олумуіва Бенард Аліу. Загалом, серед випускників університету чимало відомих вчених, керівників авіакомпаній, підприємств, організацій та установ, льотчиків, військових і державних діячів.
Серед партнерів університету – провідні авіаційні установи та підприємства України, зокрема: Державна авіаційна служба, Державне космічне агентство, ДП «Антонов», «Завод 410 цивільної авіації», інші промислові підприємства, Міжнародні аеропорти «Бориспіль», «Київ», «Одеса», кілька авіакомпаній.
Неспровокована агресія росії проти України неминуче позначилася на діяльності НАУ. Але навіть обстріли Києва не змусили припинити роботу університету – попри все, навчальний процес триває!
Багато випускників НАУ пішли на фронт. На превеликий жаль, не всі вони повернуться до своїх домівок. Слава героям!
Державний музей авіації входить до структури НАУ. Наш колектив щиро вітає всіх колег зі славним ювілеєм! Зичимо найшвидшої перемоги над агресором, настання непохитного миру, подальших творчих успіхів і наснаги у нелегкій освітянській праці.