Наказ про присвоєння ДМА ім’я Олега Костянтиновича Антонова

7 лютого 2018 року Державному музею авіації буде урочисто вручено наказ про присвоєння ім’я Олега Костянтиновича Антонова.

7 лютого 2018 року Державному музею авіації буде урочисто вручено наказ про присвоєння ім’я Олега Костянтиновича Антонова.

Подію присвячено 112-й річниці з дня народження видатного авіаційного конструктора – творця української школи літакобудування. Під його керівництвом було створено найпопулярніші пасажирські лайнери та найбільші транспортні літаки, що стали символами України як авіаційної держави.

Колекція КБ Антонова є титульною в музеї: в експозиції представлені літаки Ан-2, Ан-24, Ан-24Т, Ан-26, Ан-30 та навіть найсекретніший у колишньому СРСР «літаючий радар» Ан-71.

Першим літаком, спроектованим Олегом Костянтиновичем у КБ «АНТОНОВ», був багатоцільовий біплан Ан-2. Конструкція машини виявилася настільки вдалою, що знаходиться у виробництві вже понад 70 років. Ветеран продовжує службу на всіх континентах: його можна зустріти не лише в Європі чи Азії, але й в Америці, Африці та Австралії!

Тому саме цей літак запрошено на урочисту подію в Музеї.

Машина з портретом О.К. Антонова на борту (див. фото у додатку), який пілотує Володимир Костянтинович ПРИСЯЖНЮК - Президент Федерації літакового спорту України, доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки Україны, Кавалер ордену «За Заслуги», призер кубку Уточкіна, призер кубку Нєстєрова, чемпіон Україны у командному заліку, багатократний учасник Чемпіонатів світу та Європи - 7 лютого виконає демонстраційний польот над Музеєм.

Програма акції

  • 11:00 – приліт літака Ан-2. 
  • 11:30 – урочиста частина, присвячена присвоєнню Державному музею авіації імені О.К. Антонова.
  • 12:00 – екскурсія в павільйон авіаційних двигунів. Презентація нової експозиції авіамодельного спорту і діючої кордової моделі літака Ан-8 чемпіона світу О.В. Бабічева. В
  • 13:00 – відліт Ан-2 в Білу Церкву.