Відзначання 130 річниці з дня народження військового льотчика Петра Нестерова

14 лютого на кафедрі військової підготовки відбулися заходи з нагоди 130 річниці від дня народження військового льотчика Петра Нестерова.

14 лютого на кафедрі військової підготовки відбулися заходи з нагоди 130 річниці від дня народження військового льотчика Петра Нестерова.

Зберігач фондів музею історії НАУ Олена Леонідівна розповіла студентам про життя та бойовий шлях нашого земляка та героя. 

Петро Миколайович Нестеров ( 15.02.1887 – 26.08.1914) – льотчик першої Світової війни, штабс-капітан, засновник вищого пілотажу, який себе проявив не тільки, як хоробрий льотчик і як талановитий винахідник. Головний його винахід – це «Мертва петля», над якою Нестеров працював 3 роки.

27 серпня 1913 р. в Києві над Сірецьким військовим аеродромом Петро Нестеров вперше в світі на літаку «Н’юпор-4», виконав замкнуту петлю у вертикальній площині, поклавши початок фігурному пілотажу. А (26.09. по старому стилю) 8 вересня 1914 року недалеко від Львова над с. Жолква П.М. Нестеров під час повітряного бою вперше в світі застосував таран, збив австрійський літак, але при цьому загинув . Так у 27 років геройськи обірвалось життя славетного льотчика П.М. Нестерова.

По закінченню тематичної зустрічі представники Державного музею авіації, військової кафедри, студенти вшанували па’ять видатного льотчика покладанням квітів до монументу Петру Нестерову, який знаходиться на території Державного музею авіації. 

Захід пройшов з високим патріотичним духом та великою зацікавленістю серед учасників.

Захід підготував заступник начальника КВП з виховної роботи І.Мороз