Безкоштовна якісна модель Мрії для друку на 3D-принтері

Якось так склалося, що незважаючи на популярність Ан-225, і прикуту до неї увагу любителів авіації з багатьох країн, було досить проблематично знайти її якісну модель, придатну для 3D-друку. Справа в тому, що переважна більшість з тих, які доступні в інтернеті (і платні і безплатні) або виготовляються "одним шматком" або "порубані" на великі шматки без якихось пазів або кріплень, які б дозволяли зручно з'єднати окремі деталі між собою. І через це людина, яка хоче виготовити літак, стикається з рядом обмежень, або ж мусить прикладати немало часу, щоб підготувати модель до друку.

Ситуація змінилася наприкінці травня. Користувач з ніком Clerx виклав досить якісну модель, вже підготовлену до друку на два сайти: Printables i Thingiverse. Літак розділено на два десятки деталей для зручності друку і подальшої збірки. Сама модель доступна під ліцензією CC BY-NC-ND 4.0 (детально описана тут).

Крім зручного поділу на елементи, ця модель ще вирізняється деталізацією. Так наприклад, на фюзеляжі нанесено контури вантажного люка, ілюмінаторів, та дверей. Крильчатки двигунів доступні як окрема деталь. Єдиним недоліком можна назвати хіба що відсутність шасі.

Модель підготована в масштабі 1:200, тобто в довжину вона складатиме 42 см. з розмахом крил 44 см.

Варто зазначити, що зазвичай автори моделей залишають посилання для того, щоб бажаючі могли підтримати їх творчість. Clerx вчинив інакше. Він залишив посилання з проханням підтримати Україну в боротьбі проти російської агресії.

Державний музей авіації ім. О.К.Антонова буде дуже вдячний благодійнику, який зможе надрукувати цю модель для експозиції музею.Складання виконаємо своїми силами.

(Зображення - модель під час підготовки до друку в програмі Ultimaker Cura)