У вересні відбудеться п’ятий фестиваль OldCarLand

30 вересня у Державному музеї авіації розпочнеться п’ятий фестиваль старовинних автомобілів OldCarLand-2016. Він проходитиме до 2 жовтня. Захід організовує  клуб технічної класики OldCarServiсe і «проект Кофейбус».

Понад 700 автораритерів випуску 1920-1970 років прибудуть зі всіх областей України і багатьох країн Європи — Великобританії, Німеччини, Польщі, Білорусі, Чехії та інших.

Серед моделей будуть американські, німецькі, французькі, чеські й радянські автомобілі. Деякі лишилися в одиничних екземплярах. Багато моделей представлять в Україні вперше – наприклад, американський Buick 1937 року випуску та чеська Škoda-100 1975 року. Серед радянських машин - "Победа" ГАЗ-20 з кузовом типу кабріолет. Автомобілю 64 роки, але всі його деталі – оригінальні.

“Основна тема нашого п’ятого фестивалю — це техніка, вироблена на території України. Йдеться не лише про вантажівки та легковики. Будуть ще й мотоцикли, велосипеди, спецавтомобілі. Серед останніх — машини для кінозйомки і театру. Можна буде побачити й автобуси Чернігівського заводу. Все це буде на нашому фестивалі”, - розповідає Павло Лозовенко, організатор заходу та керівник клубу технічної класики OldCarServiсe.

Символ фестивалю — львівський автобус ЛАЗ-697 М 1973 року випуску. Таких лишилося в Україні лише два. Його, як й інші львівські автобуси, демонструватиме «проект Кофейбус». Крім нього, на фестивалі покажуть унікальний ЗиС-155 – єдиний збережений екземпляр. Такі автобуси випускали із 1949 по 1957 рік.

Підприємство "Київпастранс" презентує один із перших в Україні трамваїв, так звану «конку» з 1891 року. Замість двигуна для його руху застосовували кінську тягу.

Щоб урізноманітнити експозицію, організатори звернулися до автомобільних музеїв при підприємствах. Вони привезуть на фестиваль рідкісні серійні й експериментальні моделі.

“Приємно, що відгукнулося керівництво ЛАЗу та ЛуАЗу. Із Луцька доставлять у Київ цілий автовоз українських позашляховиків. Такої масштабної презентації вітчизняної техніки в Україні до нас ще ніхто не робив. Деякі експозиції ми побудуємо у вигляді еволюції — від найпершої моделі до останньої. Будуть машини, які наші заводи робили тільки на експорт. Також підготуємо велику експозицію велосипедів ХВЗ”, - розповідає один із організаторів Вадим Навроцький, власник «проекту Кофейбус».

На фестивалі покажуть також еволюцію електромобілів. Представлять понад 40 машин на електротязі — від перших недосконалих до сучасних, як промислового виробництва, так і саморобні.

Також відведуть зону для спортивних і тюнінгованих машин. Буде і військова техніка часів Другої Світової війни та сучасна.

Кожні дві години проходитимуть автомобільні акції. 30 вересня, після офіційного відкриття, стартує пробіг на ретро-автомобілях Києвом. У ньому візьмуть участь понад 30 машин. Наступного дня відбудеться пробіг ретро-скутеристів.

Також пройде офіційний етап із тюнінгу та автозвуку. Спеціалісти школи контраварійної підготовки "Карбон" продемонструють різноманітні маневри та прийоми гальмування.

На фестивалі гратимуть вуличні музиканти, на головній сцені — молоді гурти. Працюватимуть ресторани та дитячі зони.

Із Севастопольської площі до фестивалю ходитимуть 3 автобуси. Для автомобілістів працюватиме безкоштовна стоянка.

Вартість вхідного квитка — 100 грн. Для дітей до 12 років — безкоштовно.