Музей КВВАІУ

Державний музей авіації імені О.К. Антонова за підтримки АТ КБ "Приватбанк" розпочав пілотний проект зі створення експозиції, присвяченої історії Київського вищого військового авіаційного інженерного училища (Київського інституту Військово-Повітряних Сил).

Експозиція КВВАІУ

Фінансування проекту здійснюється за рахунок внесків на відкритий у Державній

казначейській службі України благодійний рахунок Музею.

Наповнення експозиції – основою експозиції є експонати з колишнього Музею КВВАІУ, а також майбутні надходження артефактів від випускників, викладачів училища, їх родичів та небайдужих людей.

Якщо Ви маєте експонати, які Ви би хотіли передати до експозиції, прохання надсилати Ваші пропозиції на електронну пошту kvvaiu2018@gmail.com

Місце розташування експозиції – салон літака Іл-18, б/н СССР-75634 (до 1958 року літак був у розпорядженні Міністра оборони СРСР маршала А.А. Гречка).

Керівник проекту – завідувач науково-історичним відділом Музею Васягін Дмитро Валерійович, ФАО-1987.

Наукові консультанти:

– доктор технічних наук, професор, Заслужений працівник народної освіти України, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки Артюшин Леонід Михайлович, ФАО-1970;
– доктор військових наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки Мосов Сергій Петрович, ФАО-1985.
– доктор технічних наук, професор, Заслужений працівник  освіти України Зіатдінов Юрій Кашафович, ФАО-1977;

Друзі!

Випускники, викладачі, командний склад, всі, хто мав стосунок до

нашого славетного училища, меценати та філантропи!

Все в наших з Вами руках!

Підтримайте проект!

Зробіть внесок!

Зробити внесок Ви можете або банківською картою через систему платежів LiqPay, або роздрукувати квитанцію, вписати бажану суму та сплатити в будь-якому відділенні банку.

Експозиція КВВАІУ

Якщо у Вас є бажання персоналізувати свій внесок, Ви можете заповнити форму або відправити дані на електронну пошту
kvvaiu2018@gmail.com

По мірі надходження коштів ми будемо періодично інформувати Вас про хід виконання етапів проекту.

Станом на 03.02.2020 р.

на благодійний рахунок надійшло/витрачено:

180 000 / 135 543 грн

Подивитися таблицю внесків                                                                                                  Етапи реалізаціі проекту

Історична довідка:

КВВАІУ (1951-1992 рр.) – один із найпрестижніших вищих військових навчальних закладів, який здійснював підготовку висококваліфікованих інженерних офіцерських кадрів для Військово-Повітряних Сил.
Після розпаду Радянського Союзу, в 1992 році наступником
училища став Київський інститут Військово-Повітряних Сил.
Авіаційна техніка, що зберігалася на навчальному аеродромі КІ ВПС, після його розформування поповнила натурну експозицію Музею.

Борт 001. Єдині фото у військовому варіанті фарбування, що збереглися (м. Москва, Ходинський аеродром).

Стан салону та кабіни літака ІЛ-18А на початку проекту

РЕАЛІЗАЦІЯ ІІ ЕТАПУ:

1.  Демонтовано стару підлогу та елементи конструкції  в салоні літака.

2.  Укладено утеплювач фюзеляжу підпілля.

3. Почалися роботи з настилання підлоги салону. Роботу виконано.

4.Виготовлені ніші у підлозі для встановлення манекенів.

5. Розпочато роботи з укладення утеплювача своду салону.

F:\ss.jpg

6. Тепер у нас є свій трап. Роботи зі зборки та покраски - на фінальному етапі.

7. Декорування салону.

8. Придбано відсутній правий штурвал в кабіні літака.

9. Завершено монтаж інтер’єру хвостового відсіку літака.

Призначення:

- гостьовий кабінет (переговорна);

- відеозал;

- місце відпочинку Доглядача.

10. Виготовлені та одержані вітрини основного салону (24 одиниці) та бібліотечна шафа для зберігання альбомів в «генеральський відсік». Збирання та встановлення розпочнеться після Нового року.

11. ВАЖЛИВО! Ми в поточному році набули чотири архіви Училища:

• 1. Добірка випускних альбомів (Частина 1, понад 30 од.), збережена нашими випускниками (Сергієм Андрєєвим / Андреєвим, Костянтином Єрьоміним, Олегом Богдановим, Олександром Бєловим).
  • 2. Завдяки Арутюну Альбертовичу Асланяну, який 18 років зберігав залишки Музею з 1-го корпусу, до нас повернулися наші фотостенди.
  • 3. Олексій Кадацький (внук начальника училища) передав до Музею архів генерал-лейтенанта М. Максимова.
  • 4. Завдяки В.А. Храмченку та його дружині ми одержали всю решту кінофотоархіву КВВАІУ.
  • 5. Очікуємо на передачу випускних альбомів (Частина 2) з 34-го містечка.

12. На завершальному етапі знаходиться монтаж інтер’єру вхідного салону. Прийнято концептуальне рішення про розділення вхідного салону на дві зони: зона прийому відвідувачів та кабінно-закабіна зона, яку буде відновлено до історично аутентичного стану.

13. Розпочали роботи зі збирання корпусних меблів.